Yüz Şekillendirme Amaçlı Botoks Uygulaması

Yüz Şekillendirme Amaçlı Botoks

Yüz Şekillendirme Amaçlı Botoks Uygulaması Nedir?

Botoks, özellikle kas dokuları üzerindeki etkisi sayesinde yüzün şekillendirilmesinde de, uygulamalar konusunda kendini geliştirmiş ve anatomiye oldukça hakim uygulayıcı hekimler tarafından risklerine rağmen kullanılmakta ve oldukça başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Yüz yaşlanmasının ve sarkmasının sebeplerinde biri de yüzü aşağıya doğru çeken kasların hareketleridir. Bu kasların yüzü yukarı çeken kas grubunun gücünün daha fazla olması sebebi ile gençlik yıllarımızda iyi görünürüz ancak yıllar içinde yaşlanma süreçleri ve yerçekimi ile yukarı çeken kas gücünde azalma olur. Yüzümüzde yeralan tüm yapılar aşağı doğru yer değiştirir, bu durumu arttıran sebeplerin bir tanesi de yüzü aşağı doğru çeken kas gücüdür.

Botoks uygulaması iste bu aşağı çekme gücüne sahip kasların doğru analiz edilmesi ile güçlerini azaltarak, aşağı yukarı güç uygulayan kaslar arasındaki dengenin yüzü yukarı doğru çeken kasların lehine göreceli olarak değişmesi sağlanabilir.

Bu uygulama günümüzde en sık kaş yapısının şekillendirilmesinde kullanılmaktadır. Buna ek olarak alt yüz bölgesinde üst ve alt dudak, çene ve boyun yapısının şekillendirilmesinde kullanılabilmektedir

burun

Yeni bir başlangıç için hazır mısınız?

Mesaj gönder
1
Merhaba 👋 Ben Dr. Başar Kaya, aklınıza takılan soruları whatsapp üzerinden benimle paylaşabilirsiniz.
Call Now Button03129201030