Kırışıklık Tedavisinde Botoks

En sık kullanıldığı alan kırışıklıkları önleme ve durdurmadır.

Başar Kaya

Kırışıklık Tedavisinde Botoks Nedir?

En sık olarak kırışıklıkları önleme ve durdurma amacı ile kullanılmaktadır. Mimiklerin yarattığı ve tekrarlama sayısı ile giderek derinleşen kırışıklıkların tedavisinde (özellikle alın, kaş ortası ve göz çevresi) 1970’lerden bu yana güvenle kullanılmaktadır. 

Etki uygulamayı takiben 2-3 günde görülmeye başlar ve netleşmesi 7-10 gün sürer. Etki süresi kişisel ve yaşamsal koşullara bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 4-5 ay sürer. Düzgün aralıkla uygulama yapılan hastalarda ise bu sürenin 6 ayı bulduğunu söyleyebiliriz.

Korkulanın aksine kişiyi başka birine benzetmek, donuklaştırmak ve farklı bir yapıya kavuşturmak bir yana tecrübeli bir uygulayıcının elinde botoks sadece kırışıklıkları tedavi etmekle kalmaz yüzün şekillendirilmesinde de etkin şekilde kullanılabilmektedir. 

Bilinmesi Gerekenler

Topikal anestezi ile yapılmaktadır.

Birkaç basit uyarı ve önlem dışında hastanın hayatını kısıtlamaz.

Hasta hızlı şekilde hayatına 1-2 saat içinde dönebilmektedir.

7-10 gün sonra hasta kontrole çağırılır.

Yılın her dönemi yapılabilir.

Botoks Sonrası

Bu süreçte asıl zaman alıcı kısım hastanın mimikleri açısında 5-10 dakika gözlemlenmesi ve bu süreçte hastanın beklentilerinin net sekilde anlaşılmasıdır.

Takip eden konsültasyon süresince hastanın farkında olmadığı kırışık ve mimiklerle ilgili de bilgilendirilmesi doğru olacaktır. Kaşların statik ve dinamik anatomisine hakim olabilmek en etkili sonuçları hastalarımıza sunabilmemizi sağlamaktadır.

Botoks 3-5 dakikada yaptırıp çıkabileceğiniz kadar ucuz ve değersiz bir uygulama değildir.

 

Yeni bir başlangıç için hazır mısınız?

Mesaj gönder
1
Merhaba 👋 Ben Dr. Başar Kaya, aklınıza takılan soruları whatsapp üzerinden benimle paylaşabilirsiniz.
Call Now Button03129201030