Altın İğne Radyofrekans Tedavisi

Radyofrekans tıpta uzun yıllardır farklı hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Kozmetik uygulamalar da bu grubun bir kısmını oluşturmaktadır. Bu amaçla kullanıldığında deride en iyi bilinen etkisi, kolajen liflerde yenilenme oluşumudur.

altın iğne radyofrekans tedavisi

Altın İğne Radyofrekans Tedavisi Nedir?

Radyofrekans tıpta uzun yıllardır farklı hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Kozmetik uygulamalar da bu grubun bir kısmını oluşturmaktadır. Bu amaçla kullanıldığında deride en iyi bilinen etkisi, kolajen liflerde yenilenme oluşumudur.

Radyofrekans uygulandığında deri katmanlarında ısı oluşur. Kolajen lifler ısı etkisi ile kısalır, bu enerjinin oluşturduğu kontrollü yanık ve bu yanığa cevap olarak ortaya çıkan yara iyileşmesi kolajen liflerde yeniden üretimi başlatır. Deri sıkılaşır, gerilir ve yüzeyi düzleşir. Aynı zamanda bağ dokusunda kan akışı ve dolaşım artar böylelikle derinin katmanları yenilenir ve sıkılaşır.

Derideki gevşeklik sorununa ek olarak, akneli veya akne izi olan hastalarda da kullanılabilmektedir. Yara izi ve deri çatlakları gibi durumlarda da tedavi edicidir.

Bilinmesi Gerekenler

Her mevsim uygulanabilir.

Uygulama sonrası hafif kızarıklık dakikalar içinde solar.

Hasta sosyal hayatına aynı gün geri dönebilir.

Bütün kozmetik uygulamalarda olduğu gibi güneşten koruyucu kremlerin kullanılması önerilir ancak güneşli günlerde uygulanmasında sakınca yoktur.

Akne izi, yara ve leke için kullanılan fraksiyonel radyofrekans ise uygulama sonrasında hafif sızı birkaç saat sürebilir.

Bu uygulamalarda güneşten korunma daha önemlidir, doğru bakım ve bol nemlendirici uygulaması ile iyileşme süresi kısaltılabilir.

Merak Edilenler

Seans sayısı uygulama amacına göre değişir.

Sonuçlar tek uygulama ile görülmeye başlar. Ancak bu yöntemler derinin kendini yenilemesini başlatan tedavi edici yöntemler olduğundan tek seans sonrasında bile en iyi sonuçlar 3.- 6. aylarda alınır.

Yüz yaşlanmasının tedavisi ve genç görünme arayışlarında anestezisiz, ameliyatsız, iyileşme süresi kısa olan ve travmatik olmayan yöntemler giderek popüler olmaktadır.

Kişiler dolgu ve botoks enjeksiyonları gibi agresif olmayan yöntemlerle genç görünmeye çalışmaktadırlar. Ancak bu tip uygulamalar kısa süre içinde kişiyi memnun etmesine rağmen etkileri kalıcı değildir, diğer bir deyişle tedavi yöntemleri değildir.

Oysa radyofrekans ile yapılan uygulamalar tedavi edici olduğundan sonuçları daha kalıcıdır. Bu nedenle ve uygulamalar kısmen non-agresif olduğundan son yıllarda radyofrekans deri yenilenmesinde daha sık kullanılmaya başlamıştır.

Yeni bir başlangıç için hazır mısınız?

Mesaj gönder
1
Merhaba 👋 Ben Dr. Başar Kaya, aklınıza takılan soruları whatsapp üzerinden benimle paylaşabilirsiniz.
Call Now Button03129201030