Lazer Yardımlı Liposuction

Liposuction uygulamasındaki travmayı ve işlem sonrası doku sarkma olasılığını azaltmak amacıyla kullanılan cerrahi yardımcı müdahaledir.

lazer yardımlı liposuction
erkek burun estetiği

Lazer Yardımlı Liposuction Nedir?

Klasik liposuction uygulamasına üstünlükleri daha az morluk ve daha az doku ödemi yaratmasına ek olarak, liposuction sonrası sarkma olasılığı yüksek alanlarda deride sıkılaşmayı da sağlayarak bu olasılığı azaltması olarak söylenilebilir.

Bu teknikte yağ hücreleri, klasik liposuction uygulamasında parçalandığı gibi mekanik olarak değil de lazer ışını ile parçalanmaktadır. Bu özelliği sayesinde dokuda yaratacağı hasar miktarı da daha az olmaktadır.

Bilinmesi Gerekenler

Genel anestezi sonrası ayılma sürecini takiben 2 saat içinde hasta ağızdan beslenmeye başlanır. Bu süreçte nadiren de olsa bulantı ve/veya kusma olabilir.

Hastanın operasyonu takiben 6-8 saat sonra doktorunuz veya asistanı tarafından kontrolleri yapıldıktan sonra, hastanın da uygun görmesi halinde hastaneden çıkışı yapılır.

Özel korseler yaklaşık 4-6 hafta süresince kullanılmalıdır.

Her cerrahi uygulamada olduğu gibi uygulanan cerrahi işlemin sonuca ulaşması için gereken toplam süre yaklaşık 6-12 ay olarak kabul edilir.

Merak Edilenler

Vaser yardımlı liposuction uygulamasının, klasik liposuction uygulamasına üstün olan özelliği, yağ hücrelerinin mekanik yolla parçalanmıyor olması ve bu sayede daha az ödem ve morluk meydana gelmesidir.

Genel Anestezi

2-2.5 Saat

7-10 Gün

 

Hastanın operasyonu takiben 6-8 saat sonra doktorunuz veya asistanı tarafından kontrolleri yapıldıktan sonra, hastanın da uygun görmesi halinde hastaneden çıkışı yapılır.

Operasyon gününü takiben 2, 10 ve 30. günde erken dönem kontrolleri doktorunuz tarafından yapılır. 10. gün kontrolünde, eğer yara elverişli ise yara izi ile ilgili yüzeysel uygulanan kremler başlanır.

Evde hastanın yara bölgesine kendi pansuman yapması gerekmemektedir. Ameliyat alanında oluşacak ödemin azaltılması ve dokunun daha hızlı iyileşmesi amacıyla masaj ve lenfdrenaj uygulamaları operasyonu takiben 15. günden sonra önerilmekte ve hasta bu uygulamanın yapılabilmesi için özel fizyoterapistlere yönlendirilmektedir.

Ameliyat sonrasında cerrahi alanın hareketsiz kalabilmesini sağlamak maksadı ile özel korseler yaklaşık 4-6 hafta süresince kullanılmalıdır.

 

 

Yeni bir başlangıç için hazır mısınız?

Call Now Button0545 442 77 27
Mesaj gönder
1
Merhaba 👋 Ben Dr. Başar Kaya.

Aklınıza takılan soruları whatsapp üzerinden benimle paylaşabilirsiniz.